Вижте кои са наградените в „Чудонемирчета” 2021

Предвид  динамичната епидемиологична обстановка тазгодишното издание на „Чудонемирчета” се проведе онлайн.

Според предварително обявения регламент, участниците в различните категории и жанрове трябваше да изпратят своите видеозаписи до 21 март.

Това предизвикателство бе оценено от участниците от различни градове на България, както и от чужбина. Наред с утвърдените малки таланти от Казанлък и общината, артистичният си талант демонстрираха и българчета от Испания, деца от Русе, Петрич, Димитровград, Варна, Шумен, София. Общият брой участници от 4 – 15 годинишна възраст са 125. Организатор на събитието бе Детски отдел на Общинска библиотека „Искра”. Жури в състав: Георги Ташев – куклен актьор, Яница Станчева – редактор на вестник Долина и Ирена Дунавска – актриса от Общински театър „Любомир Кабакчиев” присъди следните награди за участие в конкурса Чудонемирчета 2021

Наградени участници в конкурса Чудонемирчета 2021

Поезия

I група поезия

I мястоСтефани КолеваКазанлък, ДГ „Слънчице” №9

„Храбрите щурци” от Асен Разцветников, ръководител: Катя Дучева, Таня Говедарова

II мястоТеодор ИвановКазанлък, ДГ „Буратино” №7

„Леле Цонев, леле Либе” от Тодор Моллов, ръководител: Антония Пеева, Христина Иванова

III мястоВладислав ДимитровКазанлък, ДГ „Здравец” №1

„Начко Драчко” от Янаки Петров, ръководител Атанаска Градинарова

Поощрения

Ивайло Пурлантов, Ния Караиванова, Ивайло Захариев, Димитър Вакавлиев – Казанлък – ДГ „Славейче” №17

По мотиви от „Мустакатият Иванчо” на Леда Милева, ръководител: Веска Котова

Цветелина Ганева – с. Долно Изворово, НЧ „Петко Маналов – 1932”

„Баба Забравана” от Мими Димитрова, ръководител: Ваня Кръстева

Мария Паликарова – Казанлък, ДГ „Слънчице” №9

„Аз съм вече голяма” от Милена Фотева, ръководител: Милена Фотева, Антоанета Тодорова

Анна-Мария Георгиева – Казанлък, ДГ „Мечо Пух” №13

„Баба Дана на тавана” от Генка Богданова, ръководител: Галина Дерменджиева, Айлин Боджукова

 II група поезия

 I място – Десислава Пенчева – Казанлък, СУ „Екзарх Антим I”

„Жаба кекерица” от Мария Димова, ръководител: Моника Пенчева

II място – Христо Карастоянов – Казанлък, СУ „Екзарх Антим I”

„Герчо с тамбурата” от Стоян Дринов, ръководител: Антоанета Зланкова

III място – Бесие Чепелова, Альоша Сашев – с. Кънчево, ОУ „Св.св. Кирил и Методий”

„Мишки ученици” от Йордан Стубел, ръководител: Събина Цокева, Даниел Цокев

Поощрения

Иван Кехайов – с. Розово, ДГ „Юрий Гагарин”, филиал с. Розово

„Гост” от Леда Милева, ръководител: Мария Димитрова, Станислава Стоянова

III група поезия:

I място – Хриса Щерева – с. Енина, НЧ „Братство – 1869”

„Хитър дядо” от Асен Босев, ръководител: Аня Дерменджиева

II място – Божидар Колев – с.Копринка, НЧ „Пробуда – 1920”

„Юрдан под юрган” от Асен Босев, ръководител: Мария Желева

III място – Николина Иванова – Казанлък, ОУ „Св. Паисий Хилендарски”

„Работна Мецана” от Леда Милева, ръководител: Бонка Палова

Поощрения:

Райме Кадирева – с. Кънчево, ОУ „Св.св. Кирил и Методий”

„Куче умниче” от Борислав Ганчев, ръководител: Събина Цокева, Даниел Цокев

Специална награда

Николая Димитрова – Бургас, ОУ „П. К. Яворов”

„Моят град” авторско, ръководител:  Цветелина Пенчева

 IV група поезия:

I място – Александра Иглева – с. Копринка, НЧ „Пробуда – 1920”

„Пуяк по кратунски” от Калина, ръководител: Мария Желева

II място – Радослав Георгиев – гр. Крън, НЧ „Цвятко Радойнов – 1885”

„Аз съм веганче” от Георги Блажев, ръководител: Марияна Стоянова

III място – Ана-Мария Тенева, Ралица Коева – с. Копринка, НЧ „Пробуда – 1920

„Катеричка с патеричка” от Недялко Йорданов, ръководител: Мария Желева

НАГРАДЕНИ УЧАСТНИЦИ В КОНКУРСА ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021

ПРОЗА

I група проза

I място – Марая Кръстева – Енина, ДГ „Здравец” №1, филиал с. Енина

„Вечеринка” от Чудомир, ръководител: Д.Чолпанова, З. Стоянова

II мястоНевена РакаджиеваКазанлък, ДГ „Пчелица” №18

Откъс от „Не съм от тях, как Сийке” от Чудомир, ръководител: Кремена Караиванова

III мястоАйтен ЧакалКазанлък, ДГ „Юрий Гагарин” №8

„Гузен негонен бяга” от Елин Пелин, ръководител: Теодора Цанкова, Милена Бъчварова

Поощрения

Никол Станева – Казанлък, ДГ „Юрий Гагарин” №8

„Неволята учи” от Ран Босилек, ръководител: Теодора Цанкова, Милена Бъчварова

Стефани Колева – с.Копринка, НЧ „Пробуда – 1920”

„Мише царство” от Йордан Стубел, ръководител: Мария Желева

Дилян Иванов, Доника Мелчина, Божидар Байчев, Теодора Пейчева – Казанлък, ДГ „Буратино” №7

„Жената днес” от Чудомир, ръководител: Антония Пеева, Христина Иванова

Мария Стоянова, Стилиян Сивов, Пламен Дамянов – Казанлък, ДГ „Буратино” №7

„Наша Пена” , ръководител Стефка Иванова

II група проза

 I място – Корай Топчу, Мартин Манев – Казанлък, ОУ „Никола Вапцаров”

„Свободата, Санчо…” от Иван Груев, ръководител: Лилия Рачева, Мария Колева

II място – Даниела Стоянова, Ивона Христова, Кристин Димитрова – Петрич, СУ „Никола Вапцаров”

„Гатанка” от Сава Попов, ръководител: Наргюле Куртова

III място – Теодора Петрова, Васил Анев, Женя Колева, Грозданка Иванова, Ангел Йорданов, Павлина Гочева, Николай Пенков –  Димитровград, ДГ „Звездица”

Рецитал, ръководител:Христина Иванова

Поощрения

Илина Козелова – гр.Крън, НЧ „Цвятко Радойнов – 1885”

„Усещани за жина”, ръководител: Марияна Стоянова

III група проза

I място – Айше Фикрет – с. Бузовград, ОУ „Васил Левски”

„Не съм от тях” от Чудомир, ръководител: Дочка Бошнакова

II място – Ясмин Оруч – гр. Крън, ОУ „Св. Климент Охридски”

„Подсказвачка” от Михаил Лъкатник, ръководител: Елена Гитова

III място – Калина Николова, Андрей Тончев – Казанлък, ОУ „Чудомир”

По мотиви от „Туристи” от Чудомир, ръководител: Анелия Жекова

Поощрения

Муса Уста – с. Бузовград, ОУ „Васил Левски”

„Наш Пондьо” от Чудомир, ръководител: Дочка Бошнакова

Дарина Тодорова – Казанлък, ОУ „Св.  Паисий Хилендарски”

„Не съм от тях” от Чудомир, ръководител: Бонка Палова

Специална награда

Георги Тилев – Варна, ОУ „Панайот Волов”

„Хитър Петър и плесницата” от Любомир Попов, ръководител: Юлия Ботева, Даниела Цветкова

IV група проза

I място – Фая Гератлиева – гр. Крън, НЧ „Цвятко Радойнов – 1885”

„Очилата” от Чудомир, ръководител: Марияна Стоянова

I място – Лъчезара Пондева – с. Розово, НЧ „Христо Ботев – 1897”

„Не съм от тях” от Чудомир, ръководител: Делка Кирова

II място – Ралица Чернева – с. Копринка, НЧ „Пробуда – 1920

„Не съм от тях” от Чудомир, ръководител: Мария Желева

II място – Едоардо Юрато – София, Студио „Театър и традиции”

„От инат жена и дяволът бяга” от област Бурел, ръководител: Магдалена Ангелова

III място- Самира Рюстем – с.Долно Изворово, НЧ „Петко Маналов – 1932”

Не съм от тях, как Сийке”, ръководител: Ваня Кръстева

III място – Божидар Ангелов – с. Розово, НЧ „Христо Ботев – 1897”

„Реви Марко” от Чудомир, ръководител: Делка Кирова

Поощрения

Владислава Георгиева – гр. Шумен, Театрална работилница „Слънчеви усмивки”

„Кокошки в Чужбина” от Алберт Декало, ръководител: Мая Кулева

Божидар Димитров – гр. Шумен – Театрална работилница „Слънчеви усмивки”

„Прилеп” от Йосип Стритар, ръководител: Мая Кулева

Ренета Димитрова, Джесика Анатолиева, Адриан Недялков, Назар Натолиева, Десислава Филипова, Стенли Симеонов – гр. Алзира, Испания

БУ „Христо Ботев”

„Добрите стопани” от Асен Разцветников, ръководител: Антоанета Бончева

loading…