“Розите” с трета поредна победа от началото на сезона

Трета последователна победа „изковаха“ казанлъшките футболисти в Трета лига. С 2:0 „Розите“ надиграха като домакин „Гигант“ /Съединение/ след силни начални минути и правилно изигран тактически мач през втората част. Играещият старши-треньор Атанас Апостолов вкара първото попадение в дебютния за „Розова долина“ домакински мач. След техничния удар на Ахмед Фаиков коженото кълбо бе избито от вратаря на гостите Димитър Георгиев, но в 27-та минута Апостолов технично вкара на „външен фалц“. След меле, две минути по-късно, Кольо Чахов довкара за крайното 2:0. В 29-та минута след двуходовата комбинация на Пламен Колев и Наско Апостолов, най-съобразителен се оказа Чахов и след добавката успокои страстите на терена. Венци Иванов, отново Чахов и Апостолов можеха да покачат резултата за тима на „Севтополис“. В края на двубоя Ахмед Фаиков, със силен топовен шут, разтресе горната греда на вратата на гостите.

Въпреки честите мачове и умората, втората част бе тактически правилно изиграна от „Розите“, които вече над 270 минути са със „суха мрежа“ и не познават вкуса на загубата след третата си последователна победа.

С 12 победи, три ремита и едва 4-ри загуби сме 4-ти на Югоизток в Трета лига с 39 точки.

Преди срещата с “Гигант” Съединение, в две поредни срещи тимът като гост на “Атлетик” Куклен и “Хасково” постигнати победи с по 1:0. “Стартирахме максимално мобилизирано и с пълен актив от точки през полусезона. На традиционно трудния за нас терен в град Куклен стигнахме до ранен гол във вратата на домакините, което за нас бе добре. След това имахме още няколко голови положения, но вратарят им Акалски спаси. Доволен съм от този успешен старт в тази натоварена седмица. В сряда играхме срещу “Хасково” в отложен мач от есента.

Двубоят се игра в Харманли, като теренът не бе добър, но бързо успяхме да се пригодим към условията и отново стигнахме до попадение в 25-тата минута на срещата. Оценявам високо старанието на всички и сега на дневен ред е най-важно бързо да се възстановим за съботното домакинство срещу “Гигант” Съединение. Проучили сме съперника и смятам, че сега като дамакини срещата ще бъде тактически проведена по различен начин”, заяви Атанас Апостолов, наставник на казанлъчани.